Blog
Prezydent mógłby zapytać prezesa TK, na jakiej podstawie powołał nieznany Konstytucji ani ustawie 10-osobowy skład Trybunału Drukuj
sobota, 02 stycznia 2016 21:26

 

Trybunał Konstytucyjny to władza nieomal święta, a prezes Trybunału nawet w telewizji nie zdejmuje aureoli i na niczyje (z wyjątkiem pani redaktor Olejnik) pytania nie odpowie, w razie czego ochrzani (czy pani jest głucha?) albo marynarkę na głowę założy.
Do tej świętej władzy mógłby się jednak zwrócić z zapytaniem Pan Prezydent.
Warto – a mówiąc po krakowsku – wartałoby, żeby Pan Prezydent, jako strażnik Konstytucji, zwrócił się do prezesa Trybunału o wyjaśnienie – na podstawie jakiego przepisu Konstytucji lub ustawy, w sprawie o zbadanie konstytucyjności noweli ustawy o TK, z wniosków Pierwszego Prezesa SN oraz grupy posłów, decydując 29 grudnia 2015 roku o rozpoznaniu sprawy w pełnym składzie Trybunału, równocześnie zaprzeczył decyzji o pełnym składzie i powołał nieznany Konstytucji ani ustawie imienny skład 10-osobowy?

Więcej…
 
Jeśli prezes Rzepliński 12 stycznia przemocą nie dopuści nowych sędziów, będzie to „gorący uczynek” przestępstwa z art. 224 kk. Drukuj
piątek, 01 stycznia 2016 21:23

 

Prezes Rzepliński zwołał na 12 stycznia pełny skład Trybunału. Bardzo dobrze. Pełny skład Trybunału to 15 sędziów, wybranych i zaprzysiężonych. Wszyscy oni mają prawo orzekać w pełnym składzie, a zatem nowi sędziowie, wybrani w grudniu przez obecny Sejm, zasiądą w składzie Trybunału.

Podobno prezes Rzepliński chce dopuścić do orzekania tylko 10 „starych” sędziów. Mam jednak nadzieję, że 5 nowych sędziów, zgodnie ze złożonym ślubowaniem założy togi i wypełniając swoje konstytucyjne obowiązki zasiądzie za stołem Trybunału.

Więcej…
 
Rokosz prezesa „Panie Zbyszku” Rzeplińskiego, Agnieszki „Żeby było tak jak było” Holland i ojca Mateusza Drukuj
czwartek, 31 grudnia 2015 00:00

1. No to mamy rokosz, podobny do tego, jaki ponad 400 lat temu urządził marszałek Zebrzydowski, do spółki z Herbutem, Stadnickim i Radziwiłłem.

Powód jest ten sam – obsadzanie urzędów. Niech sobie król Waza, czyli Snopek udaje, że rządzi, celebruje urząd na tym swoim zamku, na tronie siedzi, berłem wymachuje, przyjmuje ambasadorów, wozi tyłek karetą – pal go sześć, tylko niech naszych urzędów nie rusza. Bo do obsadzania urzędów, tych wszystkich sądów, trybunałów, komorzych, podkomorzych, czaszych, podczaszych – to my jesteśmy, elita! To nasza służba cywilna, to my będziemy robić konkursy, a nie jakiś durny król, i co z tego nawet, że elekcyjny?
I szum był wielki na całą Europę – co się tu dzieje? Absolutyzm król nam chce wprowadzić! Dyktaturę! Wolność nam zabiera złotą!

Więcej…
 
Tam już się stroją w płaszcz męczeństwa krwawy, tam już brząkają w łańcuch niewolniczy… Drukuj
poniedziałek, 28 grudnia 2015 22:29

Ledwie trwają rządy państwowej naprawy

Sześć tygodni, siedem… niechaj kto policzy
A tam już się stroją w płaszcz męczeństwa krwawy
A tam już brząkają w łańcuch niewolniczy

Zaledwie zdołano naprawić Trybunał
Który dawna władza wzięła na odchodne

Więcej…
 
Obrońcy TK – sprzątnijcie dyskretnie te znicze. Trybunał żyje. Stan jest nadal ciężki, ale rokowania są pomyślne. Drukuj
niedziela, 27 grudnia 2015 21:56

Było źle. Po kilku kolejnych próbach samobójczych i nieudanym październikowym przeszczepie, było naprawdę bardzo źle i szukanie gromnicy było uzasadnione.

Najpierw Trybunał strzelił sobie w stopę, gdy jego sędziowie zabrali się za pisanie ustawy o Trybunale, zapominając, że tę ustawę mogą potem osądzać. Tłumaczyli się potem, że NIK czy RPO tez pisują dla siebie ustawy. Może i pisują, ale nie osądzają, a Trybunał pisał i osądzał. To jakby sędzia pisał akt oskarżenia albo pozew.
Potem był strzał w kolano, gdy Trybunał wydał postanowienie zabezpieczające, choć sam wcześniej cztery razy wołami w swoich wyrokach wypisywał, że takiego zabezpieczenia ustanowić nie ma prawa.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 463