Blog
Drukuj
czwartek, 24 grudnia 2015 16:07

Kiedy Gwiazda Betlejemska nas prowadzi ? życzenia wierszem dla siebie

Kiedy Gwiazda Betlejemska nas prowadzi
Do stajenki, gdzie Dziecina kwili w żłobie
Kiedy wszyscy ślą życzenia ? nie zawadzi
By życzenia złożyć też samemu sobie

Życzę sobie zatem, droga publiczności
Żebym żyć mógł pośród ludzi dobrej woli
Którym Bóg nie szczędzi łask swych obfitości
A oszczędza im cierpienia i niedoli

Więcej…
 
Drukuj
wtorek, 22 grudnia 2015 23:14

Nikt lepiej nie uzasadnił ?obrony demokracji?, niż Agnieszka Holland, która przemówiła tak: Kochani, jesteśmy tu po to, żeby było tak jak było.

Tego się nie da skomentować prozą?

Żeby było proszę państwa tak jak było

Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland
Której słowo całą prawdę nam odkryło
Że są po to te protesty w państwie Poland
Żeby było proszę państwa tak jak było

Brać garściami zamówienia i dotacje
Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 04 grudnia 2015 22:00

Niech się przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości nie cieszą, bo wczorajsze orzeczenie Trybunału w niczym nie uchyla ani wieczornego wyboru pięciu nowych sędziów TK, ani porannego ich ślubowania.

Na oficjalnej stronie Trybunału Konstytucyjnego, w rozdziale ?Nastepcza kontrola norm? można znaleźć informację, która jasno wskazuje, że TK bada zgodność z Konstytucją aktów normatywnych, a więc norm abstrakcyjnych i ogólnych, a nie bada aktów o charakterze indywidualnym. Cokolwiek więc orzekł i cokolwiek orzeknie Trybunał w sprawie przepisów ustawy o Trybunale, w niczym nie zmienia ani nie uchyla prawomocności uchwał o wyborze pięciu nowych sędziów Trybunału. Trybunał nie ma bowiem uprawnienia do badania i podważania uchwał Sejmu w sprawach indywidualnych.

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 30 listopada 2015 00:42

Oskarżenie o korupcję wójta Obajtka, ostatnio powołanego na szefa ARiMR, nie jest warte funta kłaków. Opiera się ono na gołosłownym, niczym nie popartym pomówieniu osób oskarżonych o bandytyzm. Z tymi osobami prokuratura podjęła dziwną grę, której istotę odsłania poniższe oświadczenie senatorów Prawa i Sprawiedliwości (J.M. Jackowskiego, W. Dobkowskiego i G. Wojciechowskiego), adresowane do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, z 7 lutego br. (oświadczenie nr 7003 Senatu VIII kadencji).

Senatorowie napisali tak:

Więcej…
 
Drukuj
sobota, 28 listopada 2015 00:00

TVN płacz i zgrzytanie zębów ? rząd wstrzymał sprzedaż państwowej ziemi rolnej, tragedia cudzoziemcy jej nie kupią.

Straszna ta decyzja rządu ponoć odbiera ludziom szczęście. Oto pokazali bowiem szczęśliwego Holendra który kupił ziemię w Polsce i szczęśliwego Polaka, który u tego Holendra pracuje.

Mogliby dla równowagi pokazać szczęśliwego Polaka, który kupił gospodarstwo rolne w Holandii i szczęśliwego Holendra, który u tego Polaka pracuje, ale jakoś nie przyszło im do głowy, by pokazać.

Opowiadają też, że ziemia rolna we Francji jest tańsza niż w Polsce. Owszem, jest tańsza, tylko proszę jechać tam i ją kupić. Sprzedadzą każdemu, pod jednym wszak warunkiem ? że jest zasiedziałym od pokoleń rolnikiem francuskim.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 463