Blog
Drukuj
czwartek, 01 paĹşdziernika 2015 19:28

Duch Stalina, duch Putina ? i kto to mówi? Michnik? O władzy rosyjskiej, co nam w Smoleńsku nieba przychylała?

Ozłocony nagrodą Mickiewicza, natchniony w Paryżu Adam Michnik tak, oto powiedział o Rosji: Duch Rosji wolności, Rosji Andrieja Sacharowa, przegrywa z duchem Stalina, Breżniewa i Putina.
Niemożliwe! Rosja Putina jak Rosja Stalina? Jak to się stało? Przecież w 2010 roku Putin był wręcz natchniony duchem wolności i braterskiej pomocy, czułej, obejmującej premiera Tuska i cały polski naród. Jakże pięknie wtedy brzmiało ? dziękujemy, premierze Putin! Jakże wtedy Rosja się o nas troszczyła, jak pomagała w wyjaśnieniu katastrofy! I pomogłaby zapewne jeszcze więcej, gdyby na nią nie napadał agresywny Macierewicz.

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 28 września 2015 21:08

Stosunki z Rosją to miała być jedna ze sztandarowych przewag. Rok przyjaźni, wykład Ławrowa, spacer z Putinem, rozdzielenie wizyt, zero pretensji o Smoleńsk, raczej podziękowania nawet. Nie było ?pobrzękiwania szabelką?, było kłanianie się w pas. I co? Mamy polityczny mróz, embargo, a Moskwa ocenia stosunki z Polską jako najgorsze od 1945 roku i obwinia Polskę o rozpętanie II wojny światowej.

Widzisz Platformo, jak to jest, tyle serca, taki gest?

Ukraina ? już tam nas ani zapraszają, ani pytają o zdanie.

Więcej…
 
Drukuj
sobota, 26 września 2015 22:34

Popieram pierwszeństwo dla piechoty na pasach. Niech silniejszy szanuje słabszego, nie tylko na drodze.

1. Z głębokiego dzieciństwa pamiętam wywiad radiowy z Janem Kiepurą, który pierwszy raz po wojnie przyjechał do Polski, pół wieku temu albo dawniej i na pytanie, co go w Polsce zdziwiło ? odpowiedział: zdziwiło mnie to, że w Polsce ludzie uciekają przed samochodami jak kury.
Samochodów ? warszaw, syren tudzież wołg, było wtedy co kot napłakał, ale fakt ? ludzie uciekali jak kury, bo samochodami dygnitarstwo się poruszało, a uciekała przed nimi szara piechota. I w zasadzie ucieka do dziś.

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 25 września 2015 21:55

Runął haniebny plan zniszczenia trybunałem liderów opozycji. Kaczyńskiego nie tknęli, Ziobry nie dopadli.

Co to miało nie być! Zbrodnia stanu! Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro przed Trybunał.
Z Kaczyński sprawa rozsypała w drobny mak jeszcze w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Okazało się, że poseł Halicki, jako przewodniczący komisji, nawet zgodnie z prawem wszcząć postępowania nie potrafił, co bez trudu wykazałem, jako obrońca premiera Kaczyńskiego. Były premier nawet nie musiał się fatygować na posiedzenie komisji, bo procedura była nielegalna.

Więcej…
 
Drukuj
czwartek, 24 września 2015 21:54

1. Krajowa Rada Sądownictwa, choć nie jest sądem, właśnie wydała wyrok w głośnej sprawie odebrania dzieci rodzinie Bałutów z Niska. 11 września KRS uchwaliła, że odebranie dzieci było słuszne.

Rada stwierdziła, że czynności sądu były uzasadnione i zostały podjęte dla dobra małoletnich dzieci w celu zapewnienia ich prawidłowego rozwoju. Przed odebraniem dzieci sąd usiłował pomóc rodzinie, twierdzi Rada, ale mimo ustanowienia nadzoru kuratora sądowego oraz skierowania do pomocy rodzinie asystenta rodziny rodzice nie podjęli współpracy ani nie wykonali zarządzeń wydanych w celu zapewnienia dzieciom należytej koniecznej opieki i przywrócenia w mieszkaniu zajmowanym przez rodzinę stanu, w którym nadawałoby się ono do normalnego użytkowania przy zachowaniu elementarnych zasad higieny.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 463