Blog
Przez 22 lata nie miałem w Polsce ani jednej przykrej sytuacji – mówi dla GW polski Syryjczyk. Tytuł wywiadu: Skąd u was tyle nienawiści? Drukuj
środa, 23 września 2015 21:53

Nienawiść, nienawiści, z nienawiścią, o nienawiści – odmieniają tę nienawiść przez wszystkie możliwe i niemożliwe przypadki, wbijają do głów, nakręcają, przyprawiają do wszystkich części ciała. Straszą nią zza każdego węgła i z każdego telewizora, a najbardziej z gazety, zwłaszcza jednej.

Polak – katolik – nienawistnik, taką gębę chcą nam przyspawać, choć Polska jest bodaj jedynym w Europie krajem, gdzie nie było dotychczas zabójstw z nienawiści rasowej.

A jak ktoś nie chce mówić o nienawiści, to go zmuszą.

Więcej…
 
Gdzie te polskie długi moralne? Naprawdę świat nam tak bardzo pomagał? Drukuj
wtorek, 22 września 2015 21:51

Podobno jesteśmy wielcy niewdzięcznicy, bo nie chcemy pomagać imigrantom, choć nam Europa i świat tak bardzo kiedyś pomagały. Naprawdę?

Jakoś nie pamiętam z historii, żeby Polacy setkami tysiącami szturmowali, jak dziś Syryjczycy, granice obcych państw. Nie przypominam też sobie, żeby tysiące polskich uchodźców, tratwami i pontonami uciekało przez Bałtyk do Szwecji.

Więcej…
 
Na razie łudzimy się pięknie Drukuj
poniedziałek, 14 września 2015 22:33

200 tysięcy, dwa miliony, dwadzieścia milionów, sto…. oj, to chyba nie jest imigracja. Ale na razie łudzimy się pięknie.

1. Widziałem gdzieś taki żart rysunkowy, chyba Mleczki – król z królową stoją na wieży wpół zburzonego już zamku, bramy i baszty rozwalone, a król liczy: dwadzieścia trzy, dwadzieścia cztery, dwadzieścia pięć… oj, to chyba jednak nie jest salut!
Obawiam się, że i my zaczynamy tak odliczać – dwieście tysięcy, dwa miliony, dwadzieścia milionów, sto… oj, to chyba jednak nie jest imigracja, lecz niewykluczone, że inwazja.
Ale na razie łudzimy się pięknie.

Więcej…
 
Dlaczego Polska ma więzić uchodźców, którzy chcą do Niemiec? Drukuj
środa, 09 września 2015 22:12

Czy to etyczne, moralne, zgodne z prawami człowieka?

Wiadomości o zielonej rajskiej wyspie wolności, stworzonej w Polsce w ostatnich 8 latach, najwyraźniej nie dotarły jeszcze na Bliski Wschód i uchodźcy, nie wiedzieć czemu, nie chcą do Polski, chcą do Niemiec.
Nawet do Austrii nie chcą, ledwie trzydziestu się zgłosiło, chcą do Niemiec.
I nie w tym rzecz, dwa czy dwanaście tysięcy, lecz w tym, że trzeba ich będzie do Polski przemocą przywieźć i na siłę zatrzymać. Trzeba ich w Polsce uwięzić, inaczej uciekną. Przejdą Wisłę, przejdą Odrę i nie będą Polakami.
Więzić uchodźców – czy to jest zgodne z etyką, moralnością, prawami człowieka?
Czy Unia Europejska, z jej premierem Junckerem i prezydentem Tuskiem, która dziś zmusza nas nas do przyjęcia i zatrzymania uchodźców wbrew ich woli, nie zarzuci nam kiedyś łamania praw człowieka?
Czy „polskich obozów” znów nie zaczną nam wypominać?

 
Duda-pomoc pomaga, TvN kłamie Drukuj
wtorek, 08 września 2015 22:01

W ciągu 3 miesięcy nieprzerwanego funkcjonowania, Duda-pomoc przyjęła ponad 4 tysiące osób i podjęła ponad 2 tysiące interwencji. TvN znalazła dwie osoby niezadowolone…

Bolała ich ta Duda-pomoc od pierwszego dnia. Czatowali z kamerami dniami, tygodniami. Najpierw liczyli, że nikt nie przyjdzie – przyszły tłumy. Potem liczyli, że tego nie ogarniemy – ogarnęliśmy. Mieli nadzieję, że po wyborach zamkniemy pomoc – nie zamknęliśmy. Wreszcie posunęli się do jawnych kłamstw, ogłaszając wczoraj, że Duda-pomoc okazała się fikcją.
O mnie ogłosili, że od dnia wyborów nikt mnie w Duda-pomocy nie widział, chociaż, wraz ze współpracownikami, aż do 15 sierpnia pracowałem tam i przyjmowałem ludzi niemal codziennie. Od rana do wieczora, od pierwszego do ostatniego interesanta. I pracowało tam wielu świetnych prawników i wolontariuszy, w sumie ponad 40 osób – pani Zofia Romaszewska, mecenasi Waldemar Buda, Andrzej Kojro, Piotr Jeżewski, prawnicy Tomasz Kulikowski, Ewa Rzymkowska, Tomasz Pilarski, liczni parlamentarzyści, w tym mój brat senator Grzegorz Wojciechowski – wymieniam tych, którzy pracowali najwięcej.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 463